2015. július 27., hétfő

Logan futott és futni fog

Manapság jól el lehet különíteni a filmnézők csoportját: az egyikbe tartoznak azok, akik inkább az újabb filmeket nézik, a másikba, akik meg mernek nézni mondjuk egy 20, 30, netán 50 éves produkciót is.

A város igencsak impozáns, de sajnos csak egy jól sikerült makett
A Logan futása című film 1976-ban jelent meg, azaz jövőre negyven éves lesz. Egy sci-fi esetében
minden évtized egy hatalmas terhet jelent, hisz bármennyire is igyekeztek az adott technikai színvonalat kihasználni, a trükkökben nincs megállás, folyamatosan változnak, és szépülnek is. Nyilván lehet ellenpéldákat mondani, de a nagy stúdiófilmek már egy évszázada hozzák évről-évre a nagy volumenű produkcióikat, és csak az idő dönti el mennyire fognak rá emlékezni.

A Logan futása c. 2 Oscar-díjra jelölt film nem ivódott be annyira az emberek emlékezetébe, ami többek közt annak is köszönhető, hogy bár technikailag szépen kivitelezett, klasszikusnak mondható kétfőszereplős kalandfilm nem volt átütő semmilyen téren: egy picit lehetett volna izgalmasabb, szerepelhettek volna csak egy kicsit nagyobb sztárok benne, és odafigyelhettek volna arra is, ha már tükrökkel rakják tele a díszletet, akkor azon ne látsszon folyton a stáb (nem véletlen, hogy egy gyakorlott díszlettervező, és rendező nem használ és nem is használt tükröket).
A lányok a 23. században is megtépik egymást,
ha kell

A film két nagyobb részre bontható a helyszínek, és a karakterek változása szerint: a utópikus, modern kalitkaváros jó kiindulópont egy sci-fihez, megismerjük a karaktereket, és az alapproblémát is (minden 30 évesnek meg kell halnia, és vannak akiknek ez az ötlet nem tetszik, és menekülni próbálnak), Miután világossá válik, hogy ez a világ több hibát is magában rejt, hőseink is menekülőre fogják, és átnyargalunk a kinti világba: egy zöld, növényekkel borított, romos, amerikai helyszínre. A játékidő mintegy fele itt játszódik. Az itteni világ csendes, és még annak ellenére, hogy teljesen más, mint a szereplőink által addig ismert világ, mégis valahogy szimpatikusabb nekik. Ennek ellenére sem maradnak, vissza akarnak térni, de ahogy majd a végkifejletet látni fogjuk: egy kicsit minden máshogy alakul.

2015. július 5., vasárnap

Megvan a legjobb Asylum-os jelenet, de a film irtó gyenge

Az Asylum-filmek már gyakorlatilag mindenki számára ismerősek: ki ne hallott volna a Golden Gate-hidat kettéharapó, levegőben repülőt kettéharapó cápáról,  vagy a Cápaviharról?! Ezek a jelenetek, filmek nagy médiavisszhangot kaptak, mémek százai készültek hozzájuk, amivel ismertségük tovább nőtt. A gyártó természetesen pedig csak keresett rajta. A srácok üzleti érzéke mindenképp vitathatatlan, a jól bevált recept: vegyünk elő egy vagy két régi sztárt, akiknek minimum 10 éve befellegzett a karrierjének, rakjunk bele poénos jelenetet, és adjunk hozzá rémes CGI-t (amiért a főiskolán lehet megbuknál animáció szakon).

A szereplők még a teljesen hihetetlen alapsztorit és igyekeznek
hitelesen előadni. (Fotó: Universal Channel.)
Idén egy újabb ikonikus folytatást készítettek a Mega cápa sorozathoz, amelyben szegény cápa (már komolyan sajnálom, miket él át!) egy ukrajnai hadikolosszus által felrepül a holdra. A film ezen jelenetét a japán előzetesben már ellőtték, sőt nem csak azt, hanem kb. az összes CGI-re épülő pillanatot. 

Ami elég szomorú, mert én igyekeztem megnézni a filmet, azt gondoltam, végre egy pörgős kis valamit is kiad a keze közül a stúdió, de sajna nem. Kevés helyszínnel és ismert szereplők nélkül igyekezték eladni a Kolosszusos folytatást, ami nem jött be. 

A film: *
Japán előzetes: ****
(alább megtekinthető)