2015. június 29., hétfő

August Rush: nem használt poszterek

Aki ismeri, szereti az August Rush (itthon: A szeretet szimfóniája) című filmet, az nagyon fog örülni ennek a posztnak. 
Mint bizonyára sokan tudjátok, egy film miután készen van, azaz végső állapotába került, utómunkák, vágás, minden befejeződött, még azért mindig "nincs készen". Minden filmhez plakátokat, sajtóanyagokat, információs füzeteket, reklámokat stb. kell gyártani, amelyet összefoglalóan úgy is nevezhetünk, hogy promóció, Természetesen a promo már a film befejezése előtt megkezdődik, az egyik legfontosabb eleme pedig filmplakát. Ezt látják az emberek a mozikban, utcákon, magazinokban, nagyban segíti (vagy hátráltatja) a figyelemfelkeltést. 
Az August Rush című filmhez több száz poszter készült, míg elérte a végleges formátumát. Most, a fel nem használt, elvetett ötletekből tekinthettek meg párat (MQ méretben, ~ 1000px).

Képgaléria következik:










Neked melyik tetszik? Szerinted valamelyik hatásosabb lett volna az eredeti poszternél?

2015. június 20., szombat

Az aztékok kincse - eredeti kirakatképek

Az "Az aztékok kincse" klasszikusnak nehezen nevezhető, de igencsak ismert nyugatnémet film, amely természetesen hazánkban is elérhető volt. Habár Karl May novelláiból, köteteiből számos filmet készítettek, ennek a darabnak már az akkori kritikusok sem örvendeztek annyira, fő hibaként az alapmű és a film közti eltéréseket hozták fel, de a közönség is látott már jobbat.
Ebben a bejegyzésben a régi, ötvenéves mozis kirakatképek szkennelt változataiból szemezgetünk:





2015. június 15., hétfő

Csontevő - amelyik filmben semmi sem sikerült (képgalériával)

Régi kedvencnek is hívhatjuk a Bone Eater című filmet, ami nálunk "A csontevő" címen híresült el. Hírhedt státuszát úgy sikerült elérnie, hogy az Intersonic megjelentette DVD-n még bárminemű tv-s premier előtt, előzetesét teleszórtaa kiadó más lemzein, ahol nem lehetett átléptetni a nagyszerű jeleneteket, így kénytelen volt őket megnézni mindenki. Szóval már a házi videós korszakban is sokan megismerhették a gyilkos csontvázat, de a Film+ és az RTL Klubos premierek csak tovább növelték ismertségét. Abban mindenki egyetért, hogy a film nevetséges: horrorként nem állja meg a helyét, westernként sem túlzottan, a sci-fi műfaj még indokolt lehet, viszont nevetni mindenképpen lehet rajta. A kérdés: az alkotók, a több tucatnyi ember, aki dolgozott a filmen, valóban ilyennek szánták, amilyen lett a végeredmény is?
Elgondolkoztam egy picit, és erre az alkotásra gondolva le is írom a véleményemet: Vajon lehet egy filmről csak rosszat írni? El lehet azt mondani, hogy nem ér semmit? Van-e (lesz-e) a filmtörténelemben bárminemű jelentősége, rendelkezik művészeti mondanivalóval?
Nos, ennek a filmnek nincsenek művészeti értékei, és a filmtörténelembe sem fog bevonulni: a mikro-költségvetés ellenére (700ezer dollár) talán igyekeztek épkézláb-animációkat létrehozni (mivel a film számos jelenete erre épül), de ez nem sikerült. A forgatókönyvvel, és a színészekkel már látható módon nem bajlódtak annyit, hiszen tragikus színvonalúra sikeredett az a rész is. A Digital Slaves VFX munkatársai bizonyára ki voltak bukva, ezért nem tették oda magukat a film kapcsán: ezen a produkción dolgoztak utoljára, utána le is húzták a rolót. A cég fennállása alatt 12 filmen dolgoztak, átlag évi kettőn. Valószínűleg a kapott pénzekből (100-500ezer dollár / film) ezt tudták kihozni. A filmek nagy részét a költségvetés öli meg, vagy tereli éppen nevetséges kategóriába. Ezt a filmet azonban a jobb vizuális effektusok sem mentették volna meg. 
Nézzük meg a BoneEater renderelt filmkockáit (2500px), milyen is lett a végeredmény. Szerintetek?






A film 2007-ben jelent meg.