Régi kedvencnek is hívhatjuk a Bone Eater című filmet, ami nálunk "A csontevő" címen híresült el. Hírhedt státuszát úgy sikerült elérnie, hogy az Intersonic megjelentette DVD-n még bárminemű tv-s premier előtt, előzetesét teleszórtaa kiadó más lemzein, ahol nem lehetett átléptetni a nagyszerű jeleneteket, így kénytelen volt őket megnézni mindenki. Szóval már a házi videós korszakban is sokan megismerhették a gyilkos csontvázat, de a Film+ és az RTL Klubos premierek csak tovább növelték ismertségét. Abban mindenki egyetért, hogy a film nevetséges: horrorként nem állja meg a helyét, westernként sem túlzottan, a sci-fi műfaj még indokolt lehet, viszont nevetni mindenképpen lehet rajta. A kérdés: az alkotók, a több tucatnyi ember, aki dolgozott a filmen, valóban ilyennek szánták, amilyen lett a végeredmény is?
Elgondolkoztam egy picit, és erre az alkotásra gondolva le is írom a véleményemet: Vajon lehet egy filmről csak rosszat írni? El lehet azt mondani, hogy nem ér semmit? Van-e (lesz-e) a filmtörténelemben bárminemű jelentősége, rendelkezik művészeti mondanivalóval?
Nos, ennek a filmnek nincsenek művészeti értékei, és a filmtörténelembe sem fog bevonulni: a mikro-költségvetés ellenére (700ezer dollár) talán igyekeztek épkézláb-animációkat létrehozni (mivel a film számos jelenete erre épül), de ez nem sikerült. A forgatókönyvvel, és a színészekkel már látható módon nem bajlódtak annyit, hiszen tragikus színvonalúra sikeredett az a rész is. A Digital Slaves VFX munkatársai bizonyára ki voltak bukva, ezért nem tették oda magukat a film kapcsán: ezen a produkción dolgoztak utoljára, utána le is húzták a rolót. A cég fennállása alatt 12 filmen dolgoztak, átlag évi kettőn. Valószínűleg a kapott pénzekből (100-500ezer dollár / film) ezt tudták kihozni. A filmek nagy részét a költségvetés öli meg, vagy tereli éppen nevetséges kategóriába. Ezt a filmet azonban a jobb vizuális effektusok sem mentették volna meg.
Nézzük meg a BoneEater renderelt filmkockáit (2500px), milyen is lett a végeredmény. Szerintetek?
A film 2007-ben jelent meg.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése